Aquapark w Słupsu większy niż zakładano

15 października 2012r. | Drukuj

Słupscy radni zażądali od prezydenta miasta wyjaśnień w sprawie budowy Aquaparku. Do radnych dotarła ukrywana do tej pory korespondencja między miastem i głównym wykonawcą. Wynika z niej, że bez zgody radnych prezydent zdecydował o powiększeniu kubatury parku wodnego, aż o 47 procent. Miasta nie stać na większą niż zakładano inwestycje, a zmiany w projekcie mogą pozbawić samorząd unijnej dotacji na ten cel.

fot. Park wodny w Słupsku

Jeszcze żadna miejska inwestycja w Słupsku nie wzbudzała tak wielkich emocji jak budowa Aquaparku. Fałszowanie podpisów pod projektem, cofnięcie pozwolenia na budowę czy prokuratorskie śledztwo to tylko część problemów zwianych z inwestycją. Teraz radni PiS dotarli do ukrywanej do tej pory korespondencji między wykonawcą i miastem. Wynika z niej jasno, że prezydent bez konsultacji z radnymi zdecydował o powiększeniu i tak już olbrzymiego parku wodnego.

Słupcy radni zażądali od prezydenta wyjaśnień w sprawie powiększenia budowy. Zarówno PiS jak i koalicjanta prezydenta – Platformę, niepokoi jedno. Choć prezydent w sprawie Aquaparku na razie się nie wypowiada. Rzecznik ratusza bagatelizuje problem. Pierwotnie budowa parku wodnego miała kosztować 59 milionów złotych. Duże zmiany w projekcie sytuację jednak bardzo skomplikowały. Cofnięcie unijnej dotacji oznaczałoby dla miasta utratę blisko 20 milionów złotych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze