Coraz więcej osób szuka pracy poza Polską

12 października 2012r. | Drukuj

Kryzys gospodarczy i rosnące bezrobocie sprawiają, że coraz większa grupa mieszkańców Pomorza poszukuje pracy za granicą. Choć jeszcze niedawno na wyjazd decydowali się przeważnie ludzie młodzi, teraz coraz częściej wyjeżdżają osoby po pięćdziesiątce.

fot. PUP Słupsk

W powiecie słupskim bezrobocie przekroczyło już 21 procent. Na blisko siedem tysięcy osób poszukujących pracy czeka jednak zaledwie sześćset ofert. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę. Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku, aby pomóc bezrobotnym coraz częściej współpracuje z prywatnymi biurami pośrednictwa pracy. Wiadomość o pojawieniu się w mieście mobilnego biura rekrutacji do pracy za granicą przyciągnęła tłumy Słupszczan.

Jeszcze kilka lat temu na wyjazd za granicę decydowali się głównie ludzie młodzi. Teraz coraz częściej wyjeżdżają nie tylko osoby po pięćdziesiątce ale nawet emeryci. Choć korzystanie z pomocy prywatnych biur pośrednictwa pracy zawsze wiąże się z ryzykiem. Dyrektor biura pracy w Słupsk zapewnia, że urząd stara się je minimalizować.

Nie licząc pracowników sezonowych w ciągu ostatnich kilku lat z przyczyn ekonomicznych wyjechało z naszego kraju blisko dwa miliony osób.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz