Stanie zakaz wjazdu przed Sopotem

10 października 2012r. | Drukuj

Wjazd do Sopotu będzie ograniczony. W najbliższych dniach na Al. Niepodległości pojawią się znaki informujące o zakazie wjazdu do Sopotu samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 tony. Zakaz będzie obowiązywał od 1 listopada.

fot. sxc.hu

 Włodarze Sopotu stawiają kolejne znaki w mieście. – W odpowiedzi na częste uwagi mieszkańców, szczególnie Al. Niepodległości oraz w trosce o czystsze powietrze w kurorcie zdecydowaliśmy o wprowadzeniu na terenie Sopotu zakazu wjazdu dla samochodów ciężarowych o masie powyżej 24 ton – mówi Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu – Codziennie tranzytem przez Sopot przejeżdża około 900 takich samochodów.

Uważamy, że powinny one korzystać z tras obwodowych, szczególnie teraz, kiedy działa już Obwodnica Południowa Gdańska. Już w sierpniu zwróciliśmy się także do Gdańska i Gdyni o oznakowanie na ich terenie informujące o ograniczeniach w Sopocie. W przypadku konieczności wjazdu na teren Sopotu samochodu o masie powyżej 24 ton, np. w związku z realizowaną na terenie miasta inwestycją, będzie to wymagało uzyskania specjalnej zgody ZDiZ Sopot.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze