Słupski Inkubator Technologiczny już działa

05 października 2012r. | Drukuj

W Słupskiej Strefie Ekonomicznej rozpoczął od dziś działalność Inkubator Technologiczny. Inwestycja kosztowała samorząd województwa ponad 40 milionów złotych. Pod względem wielkości po Gdańsku i Gdyni to trzeci tego typu obiekt na Pomorzu.

fot. UM Słupsk

Budowa Inkubatora Technologicznego w Słupskiej Strefie Ekonomicznej trwała zaledwie 13 miesięcy. Inwestycja przeznaczona jest przede wszystkim dla firm, które chcą wprowadzać nowe technologie. Nowoczesny obiekt, w którym będzie działać nawet kilkadziesiąt firm kosztował samorząd województwa ponad 40 milionów złotych.

Inkubator Technologiczny to ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni biurowych i produkcyjnych. Mimo kryzysu gospodarczego obiekt jest już w siedemdziesięciu procentach zajęty. Na terenie inkubatora działają już trzy firmy, a kolejne 14 rozpocznie działalność jeszcze w październiku.

Po Gdyni i Gdańsku słupski inkubator technologiczny jest trzeci pod względem wielkości na Pomorzu. W ślad za największymi miastami regionu idą także mniejsze. Inkubator przedsiębiorczości zbudowano już Debrznie, kolejny powstanie w Kwidzynie. Do budowy przymierzają się także Bytów, Kościerzyna i Kartuzy.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz