Gryfa Wejherowo dofinansuje miasto

05 października 2012r. | Drukuj

Na zwołanej sesji nadzwyczajnej uchwalono pomoc finansową miasta Wejherowo dla drużyny piłkarskiej WKS Gryf Orlex Wejherowo. Kwota dofinansowania nie jest jeszcze znana. Na pewno nie będzie to 600 tys. złotych, których oczekiwał prezes drużyny od miasta.

fot. WKS Gryf Orlex Wejherowo

 Drużynie piłkarskiej z Wejherowa grozi wycofanie się z II ligi, powód brak pieniędzy. Prezes drużyny zarzuca brak finansowego wsparcia ze strony miasta. Po manifestacji i zebranych podpisach kibiców klubu Gryfa Wejherowo pod petycją, samorządowcy, którzy wcześniej nie wyrażali zgody na dodatkowe środki dla Gryfa, podjęli jednak uchwałę o przyznanie pomocy finansowej. Na zwołanej sesji nadzwyczajnej propozycję przedstawili radni z Platformy Obywatelskiej. Uchwałę o dofinansowaniu drużyny ze strony miasta przegłosowano.

Pomoc będzie, ale nie w takiej kwocie jaką prezes Gryfa Wejherowo deklarował, że powinna być. Kwota 600 tysięcy na wniosek radnych z „Wolę Wejherowo” została wykreślona. Ile UM Wejherowo przyzna pieniędzy drużynie jeszcze nie wiadomo. – Trudno przewidzieć, na jaką pomoc będzie stać samorząd w tym i w przyszłym roku, tłumaczy radny Wojciech Kozłowski.

 


Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz