Słupscy drifterzy mają konflikt z policją

05 października 2012r. | Drukuj

Miłośnicy driftu  – czyli jazdy samochodem  w poślizgu wpadli w sidła globalnej sieci. Policjanci ze Słupska właśnie przy pomocy Internetu postanowili rozprawić się z drifterami i zakończyć ich nielegalne wyścigi.

fot. drifted.com

Trudno znaleźć fana motoryzacji, na którym drift nie robiłby wrażenia. W ślady doświadczonych zawodników startujących w międzynarodowych zawodach postanowili pójść miłośnicy driftu ze Słupska. Z powodu braku odpowiedniego placu zawody zorganizowali na poboczu drogi wojewódzkiej  w pobliżu Dębnicy Kaszubskiej. O nielegalnych zawodach pewnie nikt by się nie dowiedział, gdyby nie Internet.

Zamieszczone w Internecie filmy posłużą policji jako dowód w sądzie. Drifterom już postawiono zarzuty spowodowania kolizji do której doszło podczas zawodów, a także  zagrożenia w ruchu drogowym. Uczestnicy nielegalnych zawodów dostali także mandaty i punkty karne za nie używanie świateł mijania i jazdę pod prąd. Czterech ukaranych drifterów nie kryje żalu do policji i władz miasta, które od lat nie znalazły dla nich placu do treningów. Drifterzy zapewniają też, że ich pasja nie stwarza żadnego zagrożenia na drodze.

W obronie młodych drifterów ze Słupska stanęli od razu doświadczeni zawodnicy. Dariusz Matyjaszek znany w środowisku drifterów jako „Łysy”, przez całe lata uczestniczył w nielegalnych zawodach. Dziś jako jeden z najlepszych polskich zawodników i do tego sędzia międzynarodowych zawodów zapewnia, że treningi driftu mogą jedynie poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach.

Konfliktu drifterów i policji na pewno nie uda się szybko rozwiązać. Miasto nie ma bowiem pieniędzy na stworzenie profesjonalnego toru. I choć policjanci ze Słupska przyznają, że doceniają umiejętności drifterów na jazdę w poślizgu po drogach publicznych nigdy się jednak nie zgodzą.


Opublikowano w: MotoGKPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz