Prezydent nie spodziewał się referendum. A jednak

04 października 2012r. | Drukuj

W Słupsku odbędzie się jednak referendum ws. odwołania prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego. W czwartek Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyrok zezwalający na referendum.

fot. slupsk.pl

Sąd w Gdańsku uznał skargę grupy inicjatorów referendum za zasadną i przyjął, że 98 podpisów, przy których brakowało pełnego adresu zamieszkania, należy uznać za ważne. Tym samym uchylił postanowienie komisarza wyborczego o odmowie przeprowadzenia referendum. Postępowanie – jak powiedział PAP jej szef Dariusz Iwanowicz – ze względu na sprawy przed sądami administracyjnymi było od czerwca  zawieszone, gdyż śledczy nie mieli dotychczas dostępu do oryginałów kart z podpisami.

Utworzona przez mieszkańców Słupska grupa inicjatywna zebrała prawie osiem tysięcy podpisów. Chce ona odwołania Macieja Kobylińskiego m.in. za „arogancki sposób sprawowania władzy,  odbiegającą od zasad zdrowego rozsądku politykę gospodarczą, realizację nietrafionych inwestycji.”  Należący do SLD 68-letni Maciej Kobyliński jest wybierany na prezydenta Słupska bez przerwy od 2002 r. Podczas ostatniej samorządowej kampanii wyborczej deklarował, że lata 2010-2014 będą jego ostatnią prezydencką kadencją. Jednak jeden z jego współpracowników ujawnia, że Kobyliński zamierza startować w wyborach do Europarlamentu, a następnie – ponownie na urząd prezydenta Słupska. Tymczasem referendum może odbyć się za niespełna trzy miesiące, najprawdopodobniej 18 listopada.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]bska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze