Załoga Łeba Sailing Team wywalczyła srebro!

04 października 2012r. | Drukuj

W dniach 27-30 września br. w Gdańsku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Łeba miała tam swoich reprezentantów, którzy w klasie 470 wywalczyli srebro.

fot. Olaf Król

Łeba po raz pierwszy miała swoją załogę w tak prestiżowej imprezie. Mieliśmy okazję kibicować naszym żeglarzom w klasie 470 : ŁEBA Sailing Team, w składzie Karol Jączkowski – sternik, reprezentujący rozwijający się Międzyszkolny Klub Żeglarski Marina Łeba, oraz Artur Baranowski – załogant. – mówi Andrzej Strzechmiński, burmistrz Łeby. Właśnie konkurencja w klasie 470 okazała się najliczniejszą. Na starcie stanęło 29 załóg, a Łeba Sailing Team wywalczyła srebrny medal.

Zawody można zaliczyć do dosyć trudnych, ponieważ towarzyszyły im silne warunki wietrzne, które wymagały dużych nakładów energetycznych i włożenia wszystkich sił, żeby uzyskać jak najlepsze miejsce. Koncentrowaliśmy się na każdym wyścigu z osobna i założeniem była maksymalna koncentracja i nie popełnienie błędu. Rozegraliśmy 9 wyścigów, a każdy z nich był ciężką walką o najlepszą pozycję. Cieszymy się, że w żadnym z nich nie wypadliśmy poza czołową czwórkę. Można zaobserwować tendencję, że z wyścigu na wyścig było coraz lepiej, a to buduje motywację do dalszej pracy, aby w następnych Mistrzostwach wskoczyć „oczko” wyżej.- relacjonuje Jączkowski.

Srebrny medal z tych Mistrzostw daje żeglarzom przepustkę do kolejnych zawodów „Meczowych Mistrzostw Polski”. Jest to widowiskowa konkurencja, gdzie załogi pojedynkują się jeden na jeden z dużą ilością emocji i zagrań, żeby utrudnić życie rywalowi i wygrać. Jako sternik załogi ŁEBA Sailing Team mogę poświadczyć, że zrobię wszystko, co w naszej mocy i będziemy walczyć o najwyższe cele.- zapewnia sternik łebskiej załogi.

Mistrzostwa Polski klas olimpijskich to największa i najbardziej prestiżowa impreza żeglarska o takim charakterze w kraju w tym roku. Organizatorzy miło zaskoczeni frekwencją zawodów, bardzo sprawnie je przeprowadzili i stanęli na wysokości zadania organizując championat kraju. Ponadto impreza przyciągnęła zainteresowanie mediów, w tym telewizję ogólnopolską, co zdecydowanie zwiększyło rangę wydarzenia.

Na starcie Mistrzostw stanęło 177 zawodniczek i zawodników z całego kraju, którzy rywalizowali w doskonałych warunkach wietrznych i rozegrali 70 wyścigów we wszystkich konkurencjach.

Zapraszamy do kibicowania i śledzenia wyników na profilu Facebook : Łeba Sailing Team

Agnieszka Pałac


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze