Czarnobaj rezygnuje

29 listopada 2010r. | Drukuj

Wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Czarnobaj, odpowiedzialny za służbę zdrowia, zrezygnował ze stanowiska i nie znajdzie się w nowym zarządzie. To  konsekwencja dramatycznych wydarzeń w PTC.

Fot. sydsvenskan.se: Narzeczony Christiny pokazuje wspólne zdjęcia

Decyzja wicemarszałka to skutek wykrytych nieprawidłowości  w Pomorskim Centrum Traumatologii w Gdańsku, gdzie przeprowadzono 78 prywatnych operacji, do których szpital nie miał uprawnień.  Odbyła się tam również operacja Szwedki Christiny Hedlund, która tuż po zabiegu powiększenia biustu zapadła w śpiączkę.

Fot. platforma.org: Wicemarszałek Leszek Czarnobaj

– Nie ponoszę odpowiedzialności za to, co wydarzyło się w Pomorskim Centrum Traumatologii, ale politycznie biorę to na siebie i nie będę ubiegać się o miejsce w zarządzie województwa – powiedział Leszek Czarnobaj, dotychczasowy wicemarszałek pomorski.  Nieoficjalnie wiadomo, że w związku z aferą PTC, Leszek Czarnobaj nie miał wielkich szans na stanowisko w nowym zarządzie województwa. Będzie natomiast radnym PO w pomorskim sejmiku.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
 1. Wiesława pisze:

  …myślę,że mało kogo w takiej sytuacji stać byłoby na rezygnację z funkcji
  wicemarszałka.Gratuluję decyzji i mam nadzieję , że Władze partyjne zrekompensują tę decyzję .

 2. Wiesława pisze:

  Niewielu polityków byłoby stać na taką decyzję .Gratuluję Panie Marszałku ,mam nadzieję ,że mądrość Władz partyjnych nie pozwoli odejść tak cennemu politykowi.
  ….z wyrazami szacunku Wiesława Ch.

 3. arte pisze:

  Szlachetny czyn, ale źle zrobił, unosząc sie honorem. To mądry facet, mógł przetrzymać. Szkoda.

Dodaj komentarz