Ostatnia szansa, żeby taniej zrobić prawko

04 października 2012r. | Drukuj

Pomorskie szkoły nauki jazdy i ośrodki egzaminacyjne pękają w szwach. Wszystko za sprawą zmieniających się przepisów i nowych zasad egzaminu na prawo jazdy. Jak łatwo przewidzieć wkrótce znacznie trudniej będzie zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

fot. word.slupsk.pl

Największe zmiany dotyczą egzaminu teoretycznego. Dziś kursanci przygotowujący się do testu mają do nauki trzysta pytań. Wkrótce będzie ich kilka tysięcy. Dodatkowo w dużej części testu kursanci będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także refleksem.

Dyrektor słupskiego ośrodka egzaminującego kierowców przyznaje, że nowe przepisy wprowadzą rewolucyjne zmiany. Dotychczas egzamin teoretyczny zdało około 70 procent osób. Wkrótce proporcje pewnie się odwrócą. Zapowiedź zaostrzenia kryteriów egzaminacyjnych błyskawicznie zapełniła wszystkie szkoły nauki jazdy i ośrodki egzaminacyjne.

Na razie egzamin praktyczny zdaje za pierwszym podejściem jedynie trzydzieści procent kursantów. Rekordziści z powiatu słupskiego oblewają go nawet po 20 razy. Mimo to egzaminatorzy zgodnie twierdzą, że dla poprawienia bezpieczeństwa na drogach, egzamin praktyczny należałoby jeszcze zaostrzyć.

Nowe przepisy egzaminacyjne wejdą w życie w styczniu przyszłego roku.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz