Laserem w lęborskich kierowców

04 października 2012r. | Drukuj

Od kilkunastu dni policjanci z lęborskiej drogówki są wyposażeni w laserowy miernik prędkości. Urządzenie może zmierzyć prędkość pojazdu już z odległości 1000 m z dokładnością +/- 1 km/h.

fot. KPP Lębork

Laserowy miernik prędkości Ultralyte LTI 20-20 100LR, został przekazany przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko pn. „Techniczne wzmocnienie Policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowy”.

Jest to urządzenie pozwalające na skuteczne ujawnianie wykroczeń na każdym rodzaju drogi, niezależnie od liczby pojazdów, ukształtowania terenu i infrastruktury. Działanie urządzenia jest oparte na pomiarze odległości i czasu powrotu wysłanej wiązki lasera. Dla antyradarów miernik jest niewykrywalny. Ultralyte działa na baterie, więc można posługiwać się nim będąc daleko od radiowozu. Pomiar można wykonać z odległości nawet 1 kilometra. Urządzenie może zmierzyć prędkość samochodu wybranego z kolumny aut, także z tyłu, sygnalizuje również zakłócenia pomiaru oznaczające, że kierowca używa niedozwolonych gadżetów zakłócających działanie lasera.

Na nowe laserowe urządzenie policjanci z lęborskiej drogówki codziennie łapią kilkunastu piratów drogowych i wystawiają im wysokie mandaty oraz dają punkty karne.

Kierowcy, noga z gazu!!


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze