Zatrucia dopalaczami w Ustce

04 października 2012r. | Drukuj

W ciągu kilku ostatnich dni w Ustce doszło do pięciu zatruć dopalaczami. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja ustala skąd młodzi ludzie wzięli niebezpieczne substancje.

fot. archiwum

Najpierw do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku trafiło dwóch mężczyzn, którzy nieprzytomni leżeli przy przystanku w Ustce. W miniony poniedziałek kolejna osoba trafiła do tamtejszego szpitala. Był to piętnastolatek, który wraz z dwójką kolegów zażywał jakieś substancje. Stan chłopca był na tyle poważny, że dopiero wczoraj policja mogła go przesłuchać.

Już wiadomo, że chłopcy mieli do czynienia z lepką substancją, którą się paliło. Policja ustala, gdzie młodzi ludzie nabywali te dopalacze. Obecnie substancje są poddane badaniom laboratoryjnym. Pozwolą one ustalić, czy w ich składzie są obecne składniki widniejące na wykazie substancji zakazanych. Jeśli tak, osoba, która dopalacze sprzedała będzie odpowiadać tak, jak za posiadanie narkotyków, za co grozi do trzech lat więzienia.

Od 2010 roku w Polsce obowiązuje zakaz produkcji i sprzedawania produktów, które mogą być używane jako środki odurzające lub substancje psychotropowe (m.in. dopalacze).


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz