Śmiertelnie trujący spirytus z Czech w Słupsku

04 października 2012r. | Drukuj

Pomorski Sanepid wykrył dwa przypadki trującego alkoholu z Czech. Alkohol przyniosło do badani dwoje Słupszczan. W obu przypadkach spirytus z Czech okazał się śmiertelnie trującym  alkoholem metylowym.

fot. Flickr/CC/espensorvik

Pomorski Sanepid od kilku tygodni bada bezpłatnie alkohole z Czech, przywiezione z wakacyjnych podróży.

Spirytus z niemal całkowicie opróżnionej butelki na szczęście nie został wypity. Jego właściciele zużyli go do domowych nalewek, które miały być wypite w rodzinnym gronie podczas świąt. Sanepid powiadomił już właścicieli skażonego alkoholu, że w domowej spiżarni zamiast nalewek mają silną truciznę. Pracownicy Sanepidu apelują jednak do wszystkich smakoszy regionalnych trunków o rozsądek.

Na trop być może skażonego alkoholu wpadł nie tylko Sanepid, ale także Słupska policja. Za posiadanie i handel nielegalnym alkoholem przestępcy za Słupska grożą trzy lata więzienia. Gdyby jednak spirytus okazał się trucizną kara może być nawet trzykrotnie wyższa.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz