I Rumskie Spotkania Organizacji Pozarządowych [ZDJĘCIA]

04 października 2012r. | Drukuj

W miniony piątek w Rumi odbyło się pierwsze spotkanie mieszkańców z ofertą organizacji pozarządowych działających na terenie miasta. Impreza udała się, w piątkowe popołudnie dopisali wystawcy jak i zainteresowani ofertą kulturalną i sportową mieszkańcy Rumi.

fot. UM Rumia

Blisko trzydzieści organizacji pozarządowych działających mieście zaprezentowało w piątkowe popołudnie 28 września swoją ofertę. I Rumskie Spotkania Organizacji Pozarządowych odbyły się na antresoli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. – Takie spotkanie, jak dzisiejsze, to doskonała okazja aby zobaczyć jakie organizacje działają w Rumi oraz co proponują mieszkańcom – uważa Burmistrz Miasta Rumi, Elżbieta Rogala – Kończak. Organizatorami były Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Organizacje pozarządowe działające w Rumi nie tylko zaprezentowały odwiedzającym swoją ofertę, ale miały także okazję do dzielenia się doświadczeniami, poszukiwania nowych rozwiązań dla swoich działań i inspiracji do dalszych pomysłów.

 Goście I Rumskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych mogli zobaczyć także fragment treningu siatkarek APS TPS, obejrzeć pokazy tańca zaprezentowane przez zespół SPIN oraz eMBi, działające w Rumi i zdobywające laury krajowe i międzynarodowe. -To pierwsze tego typu spotkanie, ale mam nadzieję że nie ostatnie. Zainteresowanie jest duże, co potwierdza że to był dobry pomysł – dodaje Marcin Fuchs Zastępca burmistrza Miasta Rumi. W drugiej części spotkania zaprezentowane zostały założenia do programu rozwoju sportu i rekreacji oraz kultury w Rumi na lata 2013 – 2020. Zgromadzonym na spotkaniu uczestnikom przedstawiony został także programu współpracy Gminy Miejskiej Rumi z organizacjami pozarządowymi na rok 2013.

Andrzej Kowalczys, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi, który uczestniczył w spotkaniu, w swoim wystąpieniu podkreślił rolę 3 sektora, oraz możliwości jakie dla wsparcia organizacji pozarządowych ma Urząd Marszałkowski. Niespodziewanym gościem spotkania okazał się Maciej Dowbor, znany telewizyjny dziennikarz, prezenter i konferansjer, który promował triathlon, wystąpił w koszulce rumskiego klubu UKS Tri-Saucony.

 Impreza zakończyła się towarzyskim meczem siatkówki. W skład drużyn weszli uczestnicy spotkania, na czele z przedstawicielami Rady Miejskiej- Przewodniczącym Tadeuszem Piątkowskim, radnymi Leszkiem Kiersznikiewiczem i Arielem Sinickim oraz zastępcą burmistrza Marcinem Fuchsem.

Galeria

fot. UM Rumia


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz