Skontrolują wszystkie rodziny zastępcze z Pucka

03 października 2012r. | Drukuj

Po kontroli Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku w sprawie rodziny zastępczej Państwa Cz. wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli placówki. Od dzisiaj rozpocznie się kontrola 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krokowej.

fot. PAP/Adam Warżawa

Na wniosek Starosty Puckiego wojewoda pomorski Ryszard Stachurski zlecił przeprowadzenie rozszerzonej kontroli w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Monitoringowi poddanych zostanie 77 rodzin zastępczych z powiatu puckiego. Przedmiotem kontroli będzie przede wszystkim dokumentacja związana z funkcjonowaniem poszczególnych rodzin oraz pomoc i wsparcie, jakiego doświadczały rodziny ze strony PCPR, w jaki sposób zostały powołane. – Kontrola rozpocznie się dziś tj. 3 października br. Wstępnie założono, że potrwa ona do końca października.

Nie można jednak wykluczyć, że inspektorzy Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego potrzebowali będą więcej czasu na gruntowne zbadanie sprawy – informuje Roman Nowak Rzecznik Prasowy Wojewody Pomorskiego. – Również 3 października rozpoczyna się kontrola Wojewody Pomorskiego w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krokowej. Kontrolerzy sprawdzą, czy placówka należycie wywiązywała się z ciążących na niej obowiązków. Zbadają m.in. jak wyglądała współpraca GOPS z PCPR w zakresie nadzoru nad rodziną zastępczą, w której w lipcu i wrześniu doszło do tragicznych wydarzeń, w efekcie których śmierć poniosło dwoje dzieci – dodaje Nowak.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze