Na Bałtyku zatonął kuter rybacki

02 października 2012r. | Drukuj

W nocy z niedzieli na poniedziałek  około 10 mil od Łeby na wysokości latarni Stilo zatonął kuter rybacki Łeb 77. Na szczęście załogę udało się uratować. Nie znane są przyczyny wypadku.

– Około godziny 23 dyżurny kapitanatu portu w Łebie otrzymał informacje, że jednostka Łeb 77 nabiera wody – informuje Janusz Misiorek, starszy bosman portu w Łebie.  Sygnał przekazał inny kuter. Natychmiast powiadomiono stację ratowniczą. – Po chwili dostaliśmy informację, że kuter już jest pod wodą. Tuż przed godziną 23.00 jednostka Łeb 56 zabrała z tratwy dwóch członków załogi zatopionej jednostki, potem przekazano ludzi na statek ratowniczy Huragan – dodaje bosman.
Kapitanat na razie nie zna przyczyny zatonięcia jednostki. Jej ustalaniem zajmie się izba morska, wówczas też zostaną określone straty. Załoga statku również nie jest w stanie określić dlaczego kuter się przewrócił.

fot. GK


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Karol pisze:

    NIE Z TRATWY TYLKO Z WODY ZOSTALI WYCIAGNIECI

Dodaj komentarz