e-szkoła w Słupsku

26 września 2010r. | Drukuj

Nauka, szkolenia pracowników, zebrania z rodzicami, dzienniki szkolne, a nawet konsultacje społeczne – wszystko to przez internet, dzięki programowi „e-szkoła”, który jest wprowadzany w Słupsku. Miasto otrzymało na ten cel z Urzędu Marszałkowskiego 2,5 mln zł.

Za te pieniądze zostaną wkrótce skomputeryzowane i podłączone do sieci wszystkie słupskie szkoły. W ramach projektu nauczyciele otrzymają 600 laptopów, a kolejnych 30 szkół będzie miało bezprzewodowy internet. W e-szkołach wszyscy będą mogli bezpłatnie korzystać z dostępu do sieci.

– Mieszkańcy otrzymają możliwość nie tylko odbioru informacji, ale także będą mogli się wypowiadać w ważnych dla nich sprawach – podkreśla Piotr Jachowiak, pełnomocnik do spraw projektu „e-urząd, e-szkoła” UM w Słupsku.

Słupsk się informatyzuje. / fot. GK

Ma to być prawdziwa „e-rewolucja”, jak mówią nauczyciele. Dzięki projektowi np. dzieci chore i niepełnosprawne będą mogły uczestniczyć w zajęciach szkolnych przez internet, zaś rodzice w każdej chwili sprawdzą oceny swych pociech.

– E-dzienniki były testowane w pięciu słupskich szkołach i bardzo się sprawdziły, dlatego uważam, że to dobry pomysł, by funkcjonowały we wszystkich placówkach – mówi Krystyna Lewandowska, dyrektor SP nr 5 w Słupsku.

Miasto skomputeryzuje wszystkie podległe mu placówki za pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, który przyznał Słupskowi 2,5 mln zł. Ma to być prezent z okazji obchodzonego właśnie 700-lecia miasta.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz