fot. Bartłomiej Opajdowski

W miniony weekend w Rumi odbył się po raz pierwszy Marsz Seniora. Spora grupa w liczbie około 80 osób wystartowała z Parku Żelewskiego. Po ponad godzinnym marszu na uczestników czekał w Parku Miejskim przy Scenie Letniej poczęstunek i ognisko.

fot. Bartłomiej Opajdowski

Projekt „I Ogólnopolski Marsz Seniora – Aktywnie na Starość” odbywał się pod patronatem Rzecznika Praw Obywatelskiego prof. Ireny Lipowicz oraz Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania Agnieszki Kozłowskiej – Rajewicz. W Rumi za jego organizację odpowiadała Posłanka na Sejm RP z Rumi Krystyna Kłosin, przy współorganizacji z Burmistrz Miasta Rumi Elżbietą Rogalą – Kończak i Parlamentarną Grupą Kobiet. Marsz w Rumi rozpoczął się o godz. 15.30, a zakończyło około godz. 19. Frekwencja dopisała, marsz odbył się w licznym gronie, przy sprzyjającej pogodzie. Razem z rumskimi Seniorami, w marsz wyruszyli: Krystyna Kłosin, Elżbieta Rogala – Kończak i Marcin Fuchs.

Trasa rozpoczęła się w Parku Żelewskiego w Rumi – Janowie przy ul. Filtrowej i biegła przez ulice: Katowicką, Gdańską, Dębogórską, a zakończyła w Parku przy ul. Starowiejskiej i Miejskim Domu Kultury. W marszu wzięli udział m.in. podopieczni Domów Seniora, słuchacze Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz starsi i młodsi mieszkańcy miasta. Przy Scenie Letniej na uczestników czekał poczęstunek i ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski oraz podzielić się wrażeniami z marszu. Każdy z uczestników otrzymał drobne upominki i wyróżnienia. Miłej atmosferze towarzyszyła muzyka na żywo. W akcję włączyli się również rumscy Rugbyści oraz Amatorski Wejherowski Klub Siatkarski NightShadows, którzy chętnie służyli pomocą osobom starszym.

Wspaniałym zakończeniem imprezy stał się koncert kameralny pt. „Muzyka Polska bez granic”, który odbył się w Dworku pod Lipami przy ulicy Mickiewicza 19. Podczas koncertu wystąpili: Bogna Forkiewicz (sopran), Tomasz Jocz (pianino) oraz Dariusz Wójcik (śpiew i prowadzenie).

Galeria

fot. Bartłomiej Opajdowski

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.