W nocy ratowali pasażera promu

02 października 2012r. | Drukuj

Dzisiaj w nocy załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej „Anakonda” uratowała 49-letniego pasażera promu „Stena Spirit”. U mężczyzny wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego. Został podjęty przez załogę i pod opieką lekarza przetransportowany na ląd.

fot. archiwum MW

Śmigłowiec wystartował o godzinie 00:26 z lotniska w Gdyni Babich Dołach. Pomocy wzywał prom „Stena Spirit” znajdujący się 56 mil morskich (ponad 100 km) na północ od Ustki i idący kursem na Gdynię. W kanałach ratowniczych przekazano informację, że pomocy potrzebuje pasażer promu,  49-letni obywatel Szwecji, u którego wystąpiły krwawienia z przewodu pokarmowego.

Załoga śmigłowca ratowniczego Marynarki Wojennej osiągnęła rejon akcji o godzinie 00:50. Na pokład promu opuszczony został lekarz „Anakondy” oraz ratownik, którzy zdiagnozowali chorego i przygotowali go do transportu lotniczego. O godzinie 01:15 został on podjęty za pomocą noszy na pokład śmigłowca. W drodze na ląd chory był pod opieką lekarza pokładowego i ratownika, którzy udzielili mu pierwszej pomocy medycznej.

O godzinie 01:50 śmigłowiec wylądował na lotnisku w Gdyni, gdzie na chorego oczekiwała karetka pogotowia. Został on przekazany obsadzie karetki w stanie stabilnym.


Opublikowano w: GdyniaPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze