Buszują w ogrodach, ale niebawem idą spać

30 września 2012r. | Drukuj

Jest ich w tym roku naprawdę sporo – buszują w naszych ogrodach w poszukiwaniu pożywienia i noclegu. Wkrótce jednak sympatyczne jeże pójdą spać, bo na zimę zawsze zapadają w kilkumiesięczny sen.

Ten sympatyczny żarłok odwiedza od kilku dni ogród naszego czytelnika w Gdyni-Orłowie. Codziennie zjada różne owoce, ale najbardziej lubi ostatnie już poziomki. – Czasem wyjada też karmę kotu, ale przede wszystkim doprowadza do szewskiej pasji psa, z którego szczekania nic sobie nie robi. Po prostu zwija się kulkę i czeka, aż agresor sobie pójdzie. Potem nadal zajada się znalezionymi smakołykami – mówi nasz czytelnik. Podobno gdyńskie jeże najbardziej lubią… twarożek.

fot. GK

Jeże często mieszkają w naszych ogrodach i parkach. Tu znajdują dużo pokarmu i nie mają żadnych naturalnych wrogów. W lasach największym zagrożeniem dla jeży są borsuki. Jeże żyją około 7 lat i mają 1-2 mioty w roku.

fot. GK


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Ada pisze:

    Ktoś pisze,ze jeże jedzą rośliny !Co za bzdura !Poza tym jeżom ktoś daje twarożek? To proszę sobie poczytać,że jeże nie trawią takich rzeczy !Żadnego nabiału bo jeż zachoruje,dostanie rozwolnienia i umrze ! Nie toleruja i nie trawia laktozy !

Dodaj komentarz