W Lęborku trwa akcja „Rower”

27 września 2012r. | Drukuj

Trwająca od poniedziałku akcja „Rower” przynosi widoczne efekty. Podczas kontroli już kilku rowerzystów otrzymało mandaty i coraz częściej spotkać można na mieście rowerzystów w kamizelkach odblaskowych i z zamontowanymi lampkami. Tylko jeden rowerzysta był pod wpływem alkoholu.

fot. KPP Lębork

Od poniedziałku na terenie powiatu lęborskiego policjanci skontrolowali już ponad 80 rowerzystów. Kontrole nie zawsze kończyły się tylko wręczeniem kamizelki czy lampek rowerowych. Dość częstym wykroczeniem popełnianym przez rowerzystów są braki techniczne jednośladów takie jak brak oświetlenia czy niesprawne hamulce. W takich przypadkach policjanci wystawiają mandaty, których rowerzyści otrzymali już kilkanaście. Kwoty mandatów nie są duże jednak mają one mieć charakter profilaktyczny. Widoczne są już pierwsze wyniki działań. Często zauważyć można na drodze rowerzystów w kamizelkach oraz z oświetleniem jakie otrzymali od mundurowych. Kontrolowani przez policjantów rowerzyście są trzeźwi, przez trzy dni odnotowano tylko jednego nietrzeźwego użytkownika jednośladu, nie doszło również do zdarzeń drogowych z ich udziałem.

Działania prowadzone pod patronatem Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Gdańska, we współpracy z portalem internetowym LeborkNews.pl i Stowarzyszeniem Pomocy Ofiarom Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych „Inter-Alia” z Gdyni, będą trwać jeszcze dwa miesiące i z pewnością przyczynią się do znacznej poprawy bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz