Ćwiczenia Anakonda 2012 dobiegają końca

27 września 2012r. | Drukuj

Na czterech pomorskich poligonach dobiegają końca największe w tym roku ćwiczenia wojskowe Anakonda 2012. Wczoraj manewry na poligonie w Wicku Morskim koło Ustki mogli obserwować dziennikarze.

fot. Marynarka Wojenna / Marcin Purman

Na poligonie w Wicku Morskim ćwiczyły wszystkie formacje naszych sił zbrojnych. Wojska specjale, lądowe, marynarka wojenna i lotnictwo. Kulminacją ćwiczeń, którym mogli się dziś przyglądać dziennikarze był desant wojsk na plaży w okolicach Ustki. Ćwiczenia odbywają się jednak jednocześnie aż na czterech poligonach: w Drawsku, Orzyszu, Wicku i poliginie morskim.

W ćwiczeniach Anakonda bierze udział w sumie jedenaście tysięcy żołnierzy i dwa pół tysiąca różnego rodzaju sprzętu. Anakonda to największe manewry polskiego wojska. Organizowane są co dwa lata. Ćwiczenia kosztują armie kilkadziesiąt milionów złotych. Oficjalnie manewry zakończą się w czwartek.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz