Akcja „BUS” w powiecie lęborskim

20 września 2012r. | Drukuj

We wtorek od rana na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „Bus”. Akcja była prowadzona w całym kraju i włączyli się policjanci ruchu drogowego z Lęborka. Policjanci zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych i ukarali mandatami 33 kierowców.

fot. KPP Lębork

Celem działań było m.in. zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób, ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób, w szczególności dzieci i młodzieży, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania akcji na drogach powiatu lęborskiego policjanci sprawdzali prędkość samochodów ciężarowych i autobusów między innymi na podstawie tachografów oraz czas jazdy, postoju, obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców oraz trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. W działaniach wspierali policjantów funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Gdyni oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów, w tym 40 samochodów dostawczych, ciężarowych i busów, 7 autobusów. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, mundurowi ukarali mandatami 33 kierowców w tym 11 za przekroczenie prędkości, wśród których znalazło się 3 kierowców samochodów ciężarowych. Działania pokazały, że tego typu wzmożone kontrole są potrzebne i prowadzą do wyeliminowania kierowców i pojazdów, których na drodze nie powinno być, dzięki czemu inni użytkownicy drogi mogą poruszać się bezpieczniej.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze