Akcja „BUS” w powiecie lęborskim

20 września 2012r. | Drukuj

We wtorek od rana na drogach powiatu lęborskiego prowadzone były działania „Bus”. Akcja była prowadzona w całym kraju i włączyli się policjanci ruchu drogowego z Lęborka. Policjanci zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych i ukarali mandatami 33 kierowców.

fot. KPP Lębork

Celem działań było m.in. zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób, ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w przewozach osób, w szczególności dzieci i młodzieży, eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie oraz uciążliwych dla środowiska, eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania akcji na drogach powiatu lęborskiego policjanci sprawdzali prędkość samochodów ciężarowych i autobusów między innymi na podstawie tachografów oraz czas jazdy, postoju, obowiązujących przerw i czasu odpoczynku kierowców oraz trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. W działaniach wspierali policjantów funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej z Gdyni oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

Policjanci skontrolowali ponad 80 pojazdów, w tym 40 samochodów dostawczych, ciężarowych i busów, 7 autobusów. Zatrzymano 17 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów, mundurowi ukarali mandatami 33 kierowców w tym 11 za przekroczenie prędkości, wśród których znalazło się 3 kierowców samochodów ciężarowych. Działania pokazały, że tego typu wzmożone kontrole są potrzebne i prowadzą do wyeliminowania kierowców i pojazdów, których na drodze nie powinno być, dzięki czemu inni użytkownicy drogi mogą poruszać się bezpieczniej.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz