Amfibią przejadą przez całą Polskę [ZDJĘCIA]

19 września 2012r. | Drukuj

Dwóch śmiałków z Ustki postanowiło przemierzyć amfibią całą Polskę. Pojazd nie będzie jednak ani przez moment korzystał z dróg publicznych. Asfalt zastąpią lasy pola stawy i jeziora. 

fot. GK

Blisko pięćdziesięcioletni radziecki ŁuAZ już pod początku podróży wzbudza wielkie zainteresowanie mieszkańców Pomorza i turystów. Dwaj Ustczanie: Zdzisław Górecki i jego zięć Paweł Basiński postanowi przemierzyć małą amfibią całą Polskę. Najpierw z Ustki dotrą do Świnoujścia, gdzie oficjalnie rozpoczną wyprawę. Zgodnie z planem podróż mają zakończyć w Ustrzykach Górnych.

Trasa podróży wyznaczona jest przez pola, lasy, stawy, jeziora i rzeki. Śmiałkowie będą zbaczać z wyznaczonej na mapie linii prostej tylko po to, aby ominąć miasta i asfaltowe drogi. Wyprawa przez całą Polskę będzie próba nie tylko ludzi ale i sprzętu. Ustczanie pewni są jednak, że trudy podróży wytrzymają zarówno oni jak i niezwykły pojazd.

Pokonanie całej trasy ma zająć około tygodnia. O tym, że nie będzie to podróż łatwa i przyjemna śmiałkowie przekonali się już po kilkunastu minutach jazdy, gdy wjechali do pierwszego napotkanego stawu. Choć amfibia wyposażona jest w specjalne pływaki i bez problemu porusza się po wodzie, wyjazd z niej  okazał się nie lada problemem. Ustczanie zapewniają jednak, że nic nie przeszkodzi im w dotarciu do celu.

Galeria


Opublikowano w: MotoGKPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Bartek pisze:

    Nie było takich LuAZów, to jakiiś zmodyfikowany potworek. :)

Dodaj komentarz