Rabunek wyceniony na 300 tys. Ofiarą był 84-latek

18 września 2012r. | Drukuj

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie wraz z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zatrzymali cztery osoby, które brały udział w napadzie na 84-letniego mieszkańca Sopotu. Łączna wartość skradzionych przedmiotów przekracza 300 tys. zł. Zatrzymanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

Do zdarzenia doszło w miniony piątek. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Sopocie o 22:05 otrzymał zgłoszenie od pracowników firmy ochroniarskiej o napadzie do jakiego miało dojść na terenie jednej z sopockich posesji. Na miejsce natychmiast wysłano policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że do 84-letniego mieszkańca Sopotu przyszła młoda kobieta. Gdy ten otworzył jej drzwi do  domu wtargnęło trzech zamaskowanych mężczyzn, którzy skrępowali go i zakleili mu usta taśmą. Napastnicy zabrali z posesji dwie toyoty, kilka cennych obrazów, biżuterię, telefon komórkowy i inne przedmioty o wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych i odjechali w nieznanym kierunku.

Kryminalni z Sopotu w wyniku pracy operacyjnej, przy współpracy z policjantami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w kilkanaście godzin po napadzie ustalili kim są sprawcy i gdzie mogą znajdować się skradzione przedmioty. Na terenie Gdyni funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby w wieku od 20 do 27 lat. Odzyskano także większość skradzionych przedmiotów.  Do właściciela wrócą samochody, wszystkie obrazy oraz biżuteria.

Następnego dnia policjanci zatrzymali czwartego podejrzanego, 26-letniego mieszkańca Gdyni. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli kilogram marihuany, 25 gramów kokainy i 3 gramy grzybów halucynogennych.  Ponadto na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli 22 tys. zł.

fot. policja.pl

 Cała czwórka usłyszała już zarzuty, a prokuratura rejonowa w Sopocie wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój zatrzymanym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze