Mamy bilety do kina na noc buntu

20 września 2012r. | Drukuj

21 września Multikino i Instytut Adama Mickiewicza prezentują Noc Buntu. Niezwykłe wydarzenie filmowe, cztery premiery. Filmy przedstawiają przeciwności , osoby które im się stawiają. Żyją tak jak chcą, a nie tak jak im nakazywano. Wśród premier m.in. „Jesteś bogiem”. Do rozdania mamy cztery pojedyncze bilety do Multikina w Gdyni i Gdańsku.

fot. Beats of Freedom/nafilmowo.pl

 Noc Buntu to niezwykłe wydarzenie filmowe, opowiadające o bohaterach dnia powszedniego, którzy poprzez styl życia udowadniali, że wolność odmieniana we wszystkich przypadkach nie musi być jałowym frazesem, lecz kwintesencją świadomej egzystencji. Głównym punktem wydarzenia będzie pierwszy w historii pokaz na wielkim ekranie wszystkich czterech filmów z cyklu dokumentalnego „Przewodnik do Polaków” . „Gdy Polakom odebrano prawo do modnego ubierania się, zrobili wszystko, by nie wyglądać szaro i jednolicie. Pomimo braku pieniędzy, dobrych materiałów, czy modnych butików”, „Gdy polityka, rodzina i religia nie dawały młodym Polakom żadnej nadziei, ci wynaleźli dla siebie muzykę rockową. Z siłą, której nikt się nie spodziewał i nikt nie umiał przeciwdziałać” m.in. te przesłanki sprawiły, że powstały cztery nietuzinkowe filmy: znany już widzom „Beats of Freedom” oraz mniej znane ale niezwykle interesujące „Political dress”, „Art of freedom” i „Toys”.

Ponadto w tę noc niewątpliwie wielką atrakcją dla widzów będzie również premierowy pokaz produkcji „Jesteś bogiem”. Film z rewelacyjną rolą debiutanta Marcina Kowalczyka był wydarzeniem festiwalu w Gdyni, na którym młody aktor zebrał zasłużone laury i Nagrodę za Debiut Aktorski. W repertuarze znajdą się też filmy, które – niezależnie od metryki – obrosły już legendą i zasłużenie zdobyły status kultowych. Wśród nich między innymi „Wszystko co kocham” Jacka Borcucha, „Fala” Piotra Łazarkiewicza czy niezapomniana „Ucieczka z kina Wolność” Wojciecha Marczewskiego: film, który zostanie zaprezentowany ze zremasterowanej kopii cyfrowej w niespotykanej dotąd jakości. Rarytasem dla kinomanów powinien też być seans słynnej rock opery Miloša Formana, „Hair”.

mat. prasowe

Otrzymać zaproszenie można wysyłając na adres [email protected] imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz wybór kina (GDAŃSK lub GDYNIA). Pierwsze cztery osób, które do czwartku (20.09), do godziny 12:00 prześlą swoje dane otrzymają jedno pojedyncze zaproszenie. W tytule maila należy wpisać „maraton ENEMEF: Noc buntu”

Aktualizacja 20/09/2012

Wszystkie bilety zostały rozdane w tempie ekspresowym, co świadczyć może o dużym zainteresowaniu tematem filmów najbliższego maratonu. Kolejne maratony z pewnością wkrótce. Zapraszamy do śledzenia zapowiedzi na stronie Gazety Kaszubskiej.


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz