Październik miesiącem wystawek

14 września 2012r. | Drukuj

Porządki po lecie czas zacząć. Pozbyć się wszystkich wielkogabarytowych niepotrzebnych „śmieci” będzie można pozbyć się w miesiącu październiku. O zbiórce na terenie Rumi przypomina burmistrz.

sxc.hu

Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala-Kończak przypomina mieszkańcom Rumi, że w październiku 2012 roku rozpoczynają się coroczne jesienne wystawki. Zbiórka odpadów wielkogabarytowych potrwa przez cały miesiąc. Wystawione odpady będą odbierane sprzed posesji – w przypadku domów jednorodzinnych lub z wyznaczonego kontenera – w przypadku budynków wielorodzinnych. Wystawić można m.in. zużyty sprzęt gospodarstwa domowego (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki, armatura sanitarna, odkurzacze, meble), sprzęt elektroniczny (radia, telewizory, komputery), stolarkę budowlaną, opakowania i inne materiały o dużych rozmiarach.

Terminy wystawek są dostosowane do dni wyznaczonych na odbiór odpadów segregowanych przez firmę, z którą mieszkaniec ma podpisaną umowę. Więcej informacji można znaleźć w komunikatach na stronie miasto.rumia.pl, a także w zakładce Informator/Ochrona środowiska, jak i na portalu społecznościowym facebook Gminy Miejskiej Rumia.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz