Ważne wydarzenie w życiu rumskiego kościoła

10 października 2012r. | Drukuj

Biskupie złote korony po ponad 12 latach starań Salezjanów, otrzyma obraz Rumskiej Wspomożycielki. Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00.

fot. piła.salezjanie.pl

Koronacja jest ważnym wydarzeniem w życiu Kościoła. Istnieją dwa jej rodzaje: koronacja koronami biskupimi – decyzję tę podejmuje biskup, oraz koronacja koronami papieskimi – o ich przyznaniu i o samej koronacji nimi decyduje Stolica Apostolska. Obecny Metropolita Gdański  JE Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wyraził zgodę na koronację koronami biskupimi obrazu Rumskiej Wspomożycielki. – Decyzja ta jest potwierdzeniem czci i miłości jaką jest otaczana Wspomożycielka w naszej świątyni. – informuje proboszcz Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi Uroczystość Koronacji Obrazu odbędzie się w piątek, 12 października 2012 roku o godz. 17.00. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Abp Sławoj Leszek Głodź.

Uczestniczyć w niej będą Salezjanie i Salezjanki z całej Polski, duchowieństwo z archidiecezji, oraz wiele osób indywidualnych i zorganizowanych grup. Uroczystość będzie transmitowana na cały świat przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Wykonaniem koron dla Maryi i Dzieciątka Jezus zajął się Mariusz Drapikowski, ceniony artysta gdański, który wykonał m.in. bursztynowo-brylantową suknię zawierzenia do cudownego obrazu Matki Bożej  Częstochowskiej na Jasnej Górze.


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz