Miasto mogło stracić nawet 2,5mln złotych

11 września 2012r. | Drukuj

Dwa i pół miliona złotych mógł stracić budżet Słupska z powodu umorzenia opłat za wycięcie prawie 160 drzew w pobliżu miejskiego parku. Prawo i Sprawiedliwość oskarża prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego o działanie na szkodę miasta.

fot. sxc.hu

Kilka miesięcy temu władze Słupska zgodziły się na wycięcie 159 drzew rosnących  na prywatnej działce sąsiadującej z Laskiem Północnym – czyli największym miejskim parkiem. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że miasto umorzyło właścicielom działki prawie dwa i pół miliona złotych opłat z tytuły wycięcia drzew.

Choć miasto nakazało właścicielom działki nasadzić dwieście nowych drzew, zdaniem opozycji decyzja prezydenta pozbawiająca budżet miasta dwóch i pół miliona złotych jest nie tylko mocno zastanawiająca, ale przede wszystkim  niezgodna z prawem.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej działacze PiS-u na czele z posłanką Jolantą Szczypińską sugerowali, że wielkoduszność prezydenta to efekt przyjaźni Macieja Kobylińskiego z biznesmenami do których należy działka. Mimo zapewnień ratusza, że w mieście wszyscy są równi wobec prawa. Decyzja prezydenta wzbudziła podejrzenia nie tylko opozycji, ale także koalicyjnej Platformy Obywatelskiej.

Wycinką drzew zainteresowało się już ministerstwo środowiska. Działacze PiS-u maja nadzieję, że sprawą zajmie się także prokuratura.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz