Sprzedawał sprzęt sportowy na aukcji i wpadł

10 września 2012r. | Drukuj

W miniony czwartek trzech młodych mężczyzn usłyszało zarzuty w sprawie kradzieży sprzętu do sportów wodnych wartości ponad 3 tys. złotych. Dwóm mieszkańcom gm. Władysławowo śledczy postawili zarzut kradzieży, natomiast bydgoszczanin zarzut paserstwa. Za kradzież i paserkę grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. policja.pl

Do kradzieży sprzętu do uprawiania sportów wodnych doszło w nocy w minioną środę.  Jak ustalili policjanci, nieznani wówczas sprawcy weszli do niezamkniętego pomieszczenia w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Chłapowie i zabrali deskę do wakeboardingu, koło do holowania za motorówką oraz linę holowniczą powodując straty ponad 3 tys. złotych. – Śledczym z pomocą pokrzywdzonego mieszkańca Suwałk szybko udało się ustalić pierwszego podejrzanego, bowiem 20-letni mieszkaniec gm. Władysławowo jeden z przedmiotów wystawił do sprzedaży na portalu aukcyjnym.

Kolejni wpadli jeszcze tego samego dnia. To 19-letni mieszkaniec gm. Władysławowo, który brał udział w kradzieży oraz 21-letni bydgoszczanin, który kupił skradzioną deskę. – poinformował Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku st. asp. Łukasz Dettlaff. Mundurowi odzyskali mienie warte 2,7 tys. złotych, ustalają także co stało się z liną do holowania.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. W miniony piątek zostali przesłuchani, śledczy postawili im zarzut kradzieży i paserstwa, za które grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze