Najszybszy żaglowiec świata zacumuje w Gdyni

06 września 2012r. | Drukuj

W niedzielę 9 września o godzinie 12.00 do kei nabrzeża Pomorskiego w Basenie Prezydenta (vis a vis Akwarium Gdyńskiego) zacumuje żaglowiec STS Fryderyk Chopin – zwycięzca tegorocznej edycji najbardziej prestiżowych regat świata The Tall Ships Races.

fot. www.fryderykchopin.pl

Gdynia jest pierwszym polskim portem, do którego zawija ten statek po swej wielkiej wygranej. Polski żaglowiec osiągnął najkrótszy czas zdobywając tym samym pierwsze miejsce w najbardziej prestiżowej klasie „A”, w klasyfikacji generalnej. Od 1989 roku po raz pierwszy Polacy zwyciężyli w regatach The Tall Ships Races. Uroczystość powitania żaglowca w Gdyni uświetni orkiestra reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

 Wyjątkową gratką dla wszystkich zainteresowanych będzie z pewnością możliwość wejścia na pokład żaglowca – w niedzielę w godz. 14.00 – 17.00.

 Pod względem wyporności i długości całkowitej żaglowiec STS Fryderyk Chopin jest to po Darze Młodzieży drugi co do wielkości żaglowiec pływający pod polską banderą. Obecnie trzeci największy żaglowiec typu bryg na świecie (po Prince William i Stavros S Niarchos). Portem macierzystym jest Szczecin, do 1993 był Gdańsk.

mat. prasowe


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz