Bezpieczna droga do szkoły

05 września 2012r. | Drukuj

Lęborka policja przystąpiła od poniedziałku do ogólnopolskiej akcji “Bezpieczna droga do szkoły”. Działania prewencyjne potrwają do końca tygodnia.

fot. KPP Lębork

Od poniedziałku do piątku potrwa na terenie powiatu lęborskiego prowadzone będą działania prewencyjne skierowane są do kierowców oraz pieszych, w szczególności dzieci w celu zapewnienia bezpieczeństwa w drodze do szkoły i przed samymi placówkami. Policjanci sprawdzili stan infrastruktury przed szkołami w powiecie i przez tydzień będą towarzyszyć dzieciom i młodzieży przy przejściach dla pieszych w drodze do szkoły. Wszystko to ma na celu poprawę bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Policjanci kontrolować będą również środki transportu jakimi dzieci i młodzież przewożona jest do szkół.

Na tym jednak praca policjantów się nie kończy. Mundurowi z ruchu drogowego zawitają do większości szkół i będą prowadzić pogadanki na temat bezpieczeństwa z najmłodszymi uczniami. W trakcie spotkań będę wręczać dzieciom “pakiety”, w których znajdują się kalendarz z planem lekcji do postawienia na biurko, gry planszowe, płyta z plikami multimedialnymi oraz odblaskowa maskotka – delfina, która przypięta do plecaka, lub odzieży poprawi widoczność na drodze dziecka zmierzającego do szkoły.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz