Założyciel Amber Gold siedział w Ustce, ale krótko

03 września 2012r. | Drukuj

Założyciel piramidy finansowej Amber Gold  Marcin P.  miał odbyć ponad dwuletnią karę za wcześniejsze oszustwa finansowe w usteckim areszcie. Jednak siedział tylko niespełna dwa miesiące i to pracując za wynagrodzenie w ośrodku Służby Więziennej.

fot. rmf24.pl

Jak informuje portal gp24.pl  ministerstwo sprawiedliwości bada postępowanie słupskiego sądu w tej sprawie. – Chcemy wiedzieć, dlaczego i kiedy Marcin P. był zwalniany z usteckiego aresztu, ponieważ już wtedy działała spółka Amber Gold – powiedziała  Patrycja Loose, rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Marcin P. do usteckiego aresztu trafił w kwietniu 2009 roku na ponad dwuletnią odsiadkę. Jednak już w czerwcu słupski sąd zezwolił na pierwszą trzymiesięczną przerwę w odbywaniu kary, a zaraz po niej na trzy kolejne. W sumie, zamiast odbywać karę, Marcin P. rok czasu przebywał na wolności. Wydział penitencjarny słupskiego sądu przystał na to „ze względu na złą sytuację rodzinną małżeństwa P., któremu w 2008 roku spłonęło mieszkanie”. Marcin P. był podobno jedynym żywicielem rodziny. Wcześniej, jeszcze jako więzień, pracował fizycznie na terenie ośrodka doskonalenia kadr służby więziennej.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz