To miasto zainwestowało w place zabaw

03 września 2012r. | Drukuj

Rumia jest miastem, w którym coraz częściej osiedlają się młode małżeństwa z dziećmi.  Ku uciesze rodziców w ciągu trzech lat w Rumi wybudowano cztery nowe place zabaw, a w sumie jest ich na terenie miasta już 28.

Plac zabaw przy zbiegu ulic Fredry i Sędzickiego/fot. GK

Do tej pory w Rumi samorząd zbudował 28 placów zabaw. Mniej lub bardziej wyposażone cieszą się dużą popularnością. Jednym z często odwiedzanych przez dzieci i ich rodziców jest plac zabaw w Parku przy ulicy Filtrowej w Janowie oraz przy Miejskim Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza. Coraz więcej gości ma nowo wybudowany plac przy zbiegu ulic Sędzickiego i Fredry. – Jest to inwestycja trzyletnia, która właśnie dobiega końca. Pozostało jeszcze zagospodarować teren w architekturę zieloną – tłumaczy zastępca burmistrza miasta, Marcin Fuchs.

Nowy plac został zbudowany z myślą o dzieciach najmłodszych, ale także  młodzież znajdzie tu coś dla siebie. Materiały i kolory użyte są według obecnych trendów. Plac wyposażony jest w różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, kolorowe huśtawki. Jest to największy plac zabaw na terenie Rumi. Również nowoczesne i przyjazne dla dzieci są place zabaw umiejscowione przy szkołach podstawowych nr 1,9 i 10.

– Place zabaw przy szkołach powstały w ramach programu „Radosna Szkoła”. Program obejmuje trzyletnią inwestycję, którą miasto sukcesywnie realizuje. Właśnie oddany został ostatni plac zabaw w ramach programu. Dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 będą więc mogły korzystać z nowego miejsca do zabaw. – podkreśla Fuchs. Program rządowy „Radosna Szkoła”, do którego zgłosiła się Rumia zakłada stworzenie jak najwięcej miejsc, w których dzieci będą miały do dyspozycji przyjazne, kolorowe, bezpieczne oraz nowoczesne place zabaw.

Galeria

Plac zabaw przy ulicy Fredry i Sędzickiego/fot. GK

 

Place zabaw w ramach programu „Radosna Szkoła”/fot. GK

Place zabaw w parkach/fot. GK


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz