Ulica Hutnicza w Gdyni stanie się torem wyścigowym

01 września 2012r. | Drukuj

Już dzisiaj 1 września 2012 ul. Hutnicza zamieni się w tor wyścigowy, na którym ścigać się będą wszyscy najlepsi zawodnicy z całej Polski. W Gdyni odbędzie się IV runda i Wielki Finał wyścigów NIGHT POWER 2012 Grand Prix. Główna nagroda to samochód osobowy.

mat. prasowe

 Do gdyńskiego finału zgłoszono już ponad 100 aut. W ośmiu klasach wystartuje ok. 70 zawodników. W wyścigu uczestniczą jednocześnie dwa auta jadące po równoległych, oddzielonych od siebie pasach drogi. Wygrywa kierowca, który pokona 402 metry (1/4 mili) w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo mierzony jest refleks zawodnika. Kierowcy rywalizują o główną nagrodę, czyli samochód osobowy.

 Imprezie towarzyszyć będzie bogaty program atrakcji w miasteczku zawodów na placu firmy Coca-Cola przy ul. Hutniczej, m.in.: pokazy najmłodszego polskiego kaskadera, pokazy aut o mocy kilkuset koni, a także luksusowych samochodów, wartych nawet 2 mln zł, strefa Pimp My Ride, czyli niemal wszystkie pojazdy „odpicowane” przez MTV. Na scenie wystąpią zespoły wokalne i taneczne, a gwiazdą wieczoru będzie grupa „Jamal”, wykonująca muzykę z pogranicza reggae i dancehallu. W specjalnej strefie dla dzieci – „Tęczowy Power” – maluchy nauczą się zasad bezpieczeństwa na drodze. W miasteczku zaprezentują się także wystawcy – przedsiębiorcy związani z motoryzacją i nie tylko. W programie także pokaz sztucznych ogni.

 Wyścigi będzie można oglądać z trybuny na starcie, na ok. 500 miejsc, a także na trasie, przy ul. Hutniczej. Co istotne zawody są nie tylko legalne, ale i bezpieczne. Dbają o to: Policja, Straż Pożarna i służby medyczne. Ul. Hutnicza będzie zamknięta dla ruchu w godz. 16.00 – 1.00 na odcinku od ul. Handlowej do granicy z Rumią.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. xyz pisze:

    powinno być zacnie : D

  2. robert pisze:

    stałem dwie godziny po bilety i poszedłem do domu zero organizacji

Dodaj komentarz