Skarbiec w lęborskim Ratuszu

01 września 2012r. | Drukuj

W budynku lęborskiego Ratusza przed wojną mieściła się m.in. kasa oszczędnościowa (Sparkasse), która posiadała tzw. skarbiec. Pomieszczania b. skarbca przez lata były niedostępne, a także niewidoczne. Teraz to się zmieni. Po remoncie skarbiec będzie dostępny dla zwiedzających.

mat. prasowe

Zejście do skarbca (w holu na parterze) zasłaniała obudowa z płyt, na której stała makieta centrum Lęborka. Obecnie makieta eksponowana jest w punkcie informacyjno-promocyjnym w pomieszczeniach po b. lokalu Resursa, natomiast pomieszczenia skarbca są remontowane. M.in. odtworzona zostanie poręcz i odnowione schody prowadzące do pomieszczeń skarbca, przeprowadzone będą prace izolacyjne przeciwwilgociowe, uzupełnione zostaną płytki na ścianach, oczyszczone i wymalowane ściany w dawnej stylistyce i kolorach. W holu zejście do skarbca zabezpieczone będzie balustradą ze szkła hartowanego i furtką.

Odnowione wnętrza skarbca będą udostępnione do oglądania – najciekawszym elementem są drzwi pancerne broniące niegdyś wejście do pomieszczeń skarbca. Prace remontowe wykonuje firma Usługi Ogólnobudowlane „Portal” z Gowina. Ich zakończenie przewidywane jest na połowę września. Koszt prac ok. 42 tys. zł.

mat. prasowe


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. wand pisze:

    z chęcią obejrzę

Dodaj komentarz