Tombak zamiast złota. Policja ostrzega

01 września 2012r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka apelują o rozwagę przy zawieraniu „okazyjnych” transakcji. W czwartek 30.08 jeden z przedsiębiorców z Lęborka stracił prawie 70 tys. złotych gdy zakupił 2 kg złota, które okazało się nic nie wartym tombakiem. Policja szuka sprawców i innych pokrzywdzonych.

fot. Policja Lębork

W czwartek w godzinach popołudniowych w Lęborku jeden z przedsiębiorców dokonał „okazyjnego” zakupu złota za kwotę prawie 70 tys. złotych od trzech kobiet o śniadej cerze, wyglądem przypominających osoby narodowości romskiej i mówiące w języku rosyjskim. Kobiety zaproponowały zakup 2 kg złotych obrączek po okazyjnej cenie i mężczyzna zapłacił po sprawdzeniu kilku sztuk. Jak się później okazało całe 2 kilogramy wykonane były z bezwartościowego tombaku. Kobiety poruszały się po Lęborku od godziny 11-stej co najmniej dwoma taksówkami.

Policja poszukuje innych osób, którym oferowano wczoraj takie przedmioty nawet gdyby nie dokonały zakupu, proszone są o pilny kontakt z lęborską policją. Osoby które widziały lub miały kontakt z trzema kobietami, których rysopis zamieszczamy poniżej, również prosimy o kontakt pod nr 112/997 lub 59 8634-822/809.

Pierwsza kobieta: wzrost około 170 cm, wiek około 50 lat, tęgiej budowy ciała, ubrana w sweter koloru jasno brązowego, sukienkę do łydek, buty damskie na pół obcasie koloru ciemnego, miała okrągła twarz i sztuczne uzębienie w postaci złotych zębów, około 100 kg wagi, cerę śniadą, lekko czerwoną, włosy koloru jasnego, proste średnim, mówiła po rosyjsku i w innym nieustalonym.

Druga kobieta: wzrost około 165 cm, ubrana była w sweter i sukienkę, buty na pół obcasie, również sztuczne uzębienie – złote zęby, wiek około 50 lat, tęgiej budowy ciała, cera śniada, lekko czerwona, mówiła po rosyjsku i w innym nieustalonym.

Trzecia kobieta: wiek około 25 lat, szczupłej budowy ciała, waga około 50 kg, wzrost około 170 cm, miała ciemne, długie włosy, rozpuszczone, ubrana była w spodnie dżinsowe koloru brązowego oraz sweter, cera blada, okrągła twarz, nie odzywała się.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz