Licealiści urartowali niedoszłego samobójcę

31 sierpnia 2012r. | Drukuj

Czterej licealiści z Lęborka uratowali życie mężczyźnie, który o mały włos nie zginął pod kołami pociągu. Odwaga nastolatków wzbudziła podziw komendanta lęborskiej policji, który chce nagrodzić młodych bohaterów.

fot. PKP

Bartek, Eryk, Marcin i Oliwier spędzali popołudnie nad rzeką w centrum Lęborka. W pewnej chwili zaczepił ich dziwnie zachowujący się mężczyzna. Zapytał o drogę do najbliższych torów i częstotliwość  jeżdżenia pociągów. Gdy mężczyzna odszedł we wskazanym kierunku zaniepokojeni licealiści podejrzewając, że 28-latek chce popełnić samobójstwo natychmiast powiadomili o całym zdarzeniu policję. Na wszelki wypadek postanowili też pójść za nim w kierunku torów.

Gdy mężczyznę udało się w ostatniej chwili zepchnąć z torów koledzy Oliwiera, rzucili się na niedoszłego samobójcę, aby nie próbował ponownie wskoczyć  na torowisko. Oszołomiony całym zdarzenie niedoszły samobójca po chwili siedział już w policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze nie ukrywają, że odwaga i szybkość reakcji  nastolatków zrobiły na nich wrażenie.

Licealiści nie chcą, aby nazywać ich bohaterami. Pewni są, że większość osób zachowałaby się na ich miejscu podobnie.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz