Rewitalizacja z nauką języków obcych

29 sierpnia 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy słupskiej starówki w ramach rewitalizacji Traktu Książęcego będą mogli bezpłatnie nauczyć się języków obcych. Na finansowanej przez Unię Europejską edukacji skorzystają nie tylko mieszkańcy starówki, ale także odwiedzający miasto turyści.

fot. UM Słupsk

Jeszcze kilka miesięcy temu na przejście wieczorem ulicą Wojska Polskiego prowadząca od dworca kolejowego do starówki decydowali się tylko najodważniejsi mieszkańcy. Dzięki rewitalizacji tak zwanego Traktu Książęcego, czyli całego kwartału starówki, dawną świetność odzyskały nie tylko kamienice i deptak ale także zaniedbane podwórka. Kolejnym etapem zmiany wizerunku starówki jest inwestowanie w ludzi.

Oprócz budowy centrum organizacji pozarządowych,  tworzenia podwórek kulturalnych i wielu artystycznych pracowni, mieszkańcy starówki będą także mogli bezpłatnie uczyć się języków obcych. Jedynym warunkiem korzystania z lekcji jest meldunek w rewitalizowanej części miasta.

Nauka języków obcych mieszkańcom starówki na pewno wyjdzie na dobre. Odrestaurowany Trakt Książęcy odwiedzają setki zagranicznych turystów. I choć pytanie – „Do You Speak English?” zrozumie większość mieszkańców starówki. Na tym znajomość języka obcego niestety się kończy.

Wiadomość o bezpłatnej nauce języków cieszyła zdecydowaną większość mieszkańców starówki. Chojna okazała się Unia Europejska, która finansuje nie tylko edukację mieszkańców, ale cały projekt rewitalizacji starówki, który pochłonie 47 milionów złotych.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz