O Uniwersytetach Trzeciego Wieku w Łebie

27 sierpnia 2012r. | Drukuj

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, parlamentarzyści, samorządowcy, a także wielu innych gości wzięło udział w ogólnopolskiej konferencji poświęconej roli Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, która odbywała się 24-25 sierpnia w Łebie.

fot. MPiPS

Konferencja była okazją do zaprezentowania głównych założeń oraz celów wdrażanego obecnie „Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych” na lata 2012-2013, gdzie podkreślono znacząca rolę UTW oraz innych organizacji reprezentujących seniorów na rzecz aktywnego starzenia.

Podczas konferencji minister Kosiniak-Kamysz poinformował o przyjęciu przez Radę Ministrów Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Minister liczy, że program ten pozwoli wesprzeć politykę senioralną Państwa w wymiarze systemowym, bo jest to pierwszy program mówiący o przyszłości seniorów i o roli państwa jaką ma odegrać wobec nich. „Obserwujemy coraz większy rozwój Uniwersytetów Trzeciego wieku, co dowodzi, że również w mniejszych miejscowościach można z powodzeniem organizować tego typu stowarzyszenia. Liczę, że przyjęty program znacząco wesprze edukacje wobec osób starszych w mniejszych miejscowościach” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

W konferencji udział wzięli także przedstawiciele Sejmu, Senatu, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz regionalnych oraz administracji samorządowej, słuchaczy UTW z całej Polski oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze aktywności osób starszych.

Podczas pobytu w Łebie Minister Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się też z przedstawicielami Powiatowych Urzędów Pracy województwa pomorskiego. Podczas spotkania poruszone zostały bieżące tematy m.in. rozdzielenie 0,5 mld zł z Funduszu Pracy. „Mam nadzieję, że te 500 mln złotych pomoże w realizacji działań” – powiedział podczas spotkania minister.

Galeria

fot. MPiPS


Opublikowano w: LęborkPraca i biznesPublicystyka
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz