Referendum w Przechlewie i Potęgowie nieważne

27 sierpnia 2012r. | Drukuj

Wójtowie Przechlewa i Potęgowa pozostają na stanowiskach. Referenda w sprawie ich odwołania okazały się nieważne. Jak zwykle w takich przypadkach, sprawa rozbiła się o frekwencję.

Fot. archiwum

W obu gminach zbyt mała frekwencja była powodem tego, że referenda unieważniono. W Przechlewie w powiecie Człuchowskim wzięło udział tylko 571 osób, o czym poinformował przewodniczący komisji Paweł Szymański. Potrzeba było natomiast minimum 1716 głosów. To oznacza, że na stanowisku wójta pozostaje Andrzej Żmuda-Trzebiatowski.

Pracy nie straci także wójt Potęgowa w powiecie słupskim, Jerzy Achwimieni. Również w tym przypadku frekwencja była za niska by referendum uznać za ważne. Jak poinformował sekretarz gminy Ireneusz Jasiński, w głosowaniu wzięło udział 661 mieszkańców. W tym przypadku, aby głosowania były ważne do urn powinno pójść co najmniej 1454 mieszkańców.


Opublikowano w: PublicystykaRegionSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz