Kawałek łebskiego wybrzeża pod Gorzowem

27 sierpnia 2012r. | Drukuj

Określenia: ,,ruchome wydmy” czy ,,wędrujące piaski” zaczynają nabierać zupełnie nowego znaczenia. A wszystko dzięki wójtowi gminy Deszczno Jackowi Wójcickiemu, który postanowił… sprowadzić znad morza do Maszewa najprawdziwszą wydmę.

fot. ŁukaszH

– Rozmawiając z burmistrzem Łeby Andrzejem Strzechmińskim, dowiedziałem się, że w Słowińskim Parku Narodowym ma o jedną wydmę za dużo. Pomyślałem, że poratuję go w kłopocie i wezmę ją do naszej gminy – śmieje się Jacek Wójcicki.

Już w poniedziałek, 27 sierpnia, rozpocznie się nietypowa akcja przewożenia wydmy z Łeby do Deszczna. O 9.00 trzy tiry firmy ,,Repiński” zostaną załadowane 75 tonami piasku certyfikowanego przez samego burmistrza Łeby, by ok. 17.00 wyładować go tuż obok Kotłowni Pomysłów w podgorzowskim Maszewie.

W tym miejscu powstanie profesjonalne boisko do siatkówki plażowej. Wcześniej jednak – jeszcze w poniedziałek, tuż po wyładunku piasku, odbędzie się tam ,,nadmorski piknik”. – Zapraszam wszystkich, którzy uwielbiają morze, wylegiwanie się na piasku i korzystanie z uroków lata. Teraz, by poczuć atmosferę wakacji nad Bałtykiem, nie trzeba pokonywać wielu kilometrów i stać w korkach. Wystarczy przyjechać do Maszewa – zachęca wójt Wójcicki.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz