Referendum w Potęgowie i Przechlewie

26 sierpnia 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy dwóch pomorskich gmin: Potęgowo i Przechlewo decydują dziś w referendum i losach wójtów obu gmin. Jeżeli mieszkańcy zdecydują się odwołać samorządowców w ciągu 90 dni w Potęgowie i Przechlewie odbędą się ponowne wybory samorządowe.

Fot. GK

Mieszkańcy mogą oddać głos w referendum w 11 obwodowych komisjach wyborczych. W gminie Potęgowo uprawnionych do głosowania jest 5590 osób. Aby referendum było ważne w głosowaniu musi wziąć udział trzy piąte osób, które oddały głos w ostatnich wyborach samorządowych. To jest co najmniej 1454 osoby. W gminie Przechlewo uprawnionych do głosowania jest 4933 mieszkańców. Aby referendum było ważne, karty do głosowania musi wrzucić  do urn 1716 osób. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się wziąć udział wyborach zgodnie podkreślają, że to obywatelski obowiązek.

Jeżeli w referendach weźmie udział wystarczająca liczba osób, a do tego większość zagłosuje za odwołaniem wójtów, mieszkańców gmin Potęgowo i Przechlewo czekają przedterminowe wybory samorządowe. Po odwołaniu dotychczasowych władz, gminami będą rządzić komisarze. W ciągu 90 dni odbędą się też nowe wybory. Jeżeli frekwencja w referendach będzie za niska, bez względu na wynik głosowania, referenda będą nieważne. Gminami będą rządzili  dotychczasowi wójtowie.


Opublikowano w: PublicystykaRegionSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze