Bezrobotni nie chcą pracować przy rybach

25 sierpnia 2012r. | Drukuj

Pomorscy przetwórcy ryb narzekają na brak rąk do pracy. Mimo, że w powiecie słupskim bezrobocie przekracza 21 procent, chętnych do pracy w przetwórniach nie ma. 

fot. sxc.hu

Praca w przetwórni ryb na pewno nie należy do łatwych i przyjemnych. Dla osób, które w żaden sposób nie mogą znaleźć pracy, może być jednak  „ostatnią deską ratunku”.  Mimo, że pracodawcy zachęcają coraz wyższymi zarobkami i stałą umową o pracę, chętnych do pracy w przetwórniach ryb wciąż nie ma. Tylko w powiecie słupskim przetwórnie  gotowe są zatrudnić od zaraz prawie trzysta osób.

Właścicielom przetwórni ryb w znalezieniu rąk do pracy nie jest wstanie pomóc nawet Powiatowy Urząd Pracy. Organizowanie targów pracy, groźba wykreślenia z ewidencji osób bezrobotnych, a tym samym  utrata  ubezpieczenia nie robią już wrażenia na bezrobotnych.

Mimo, że zarobki w przetwórni ryb na pewno nie należą do najwyższych. Pracownicy Urzędu Pracy zaskoczeni są wysokimi wymaganiami finansowymi bezrobotnych, którzy często nie mają żadnego wykształcenia.

Średnie zarobki oferowane w przetwórniach ryb to 1500 złotych miesięcznie. Właścicielka przetwórni w podsłupskim Głobinie zapewnia jednak, że w jej zakładzie, osoby pracujące na akord zarabiają nawet trzy tysiące złotych.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. smutna refleksja pisze:

    1500 brutto, czyli nieco ponad tysiąc netto. Za to mamy otrzymać rodzinę? Jak spojrzeć dzieciom w oczy? Jaki autorytet mają rodzice, których nie stać na nic?

Dodaj komentarz