Zagłosuj na nasze wydmy

23 sierpnia 2012r. | Drukuj

Ten, kto kocha ruchome wydmy, podziwia je i chciałby, aby zostały wyróżnione wśród innych miejsc ma na to niepowtarzalną szansę.

fot. Wikimedia/CC/Marcin n

Zbliża się rozstrzygnięcie prestiżowego plebiscytu „The Six Baltic Sea Wonders”, który już niebawem wyłoni najpiękniejsze, warte zobaczenia miejsca, zlokalizowane w rejonie Morza Bałtyckiego.

Plebiscyt ten, zorganizowany przez Uniwersytet w Greifswaldzie, jest ogromną szansą na pobudzenie regionalnego przemysłu turystycznego, któremu mimo ogromnej liczby walorów środowiska przyrodniczego i antropogenicznego, wciąż brakuje pożądanej liczby odwiedzających.

Do półfinału plebiscytu, obok innych piętnastu europejskich zakątków, zakwalifikowała się kandydatura łebsko-smołdzińskich ruchomych wydm. Jest to okolica, będąca często weekendową bazą rodzinnych wyjazdów Słupszczan, jest unikatowym skarbem, o który należy dbać i którym należy się chwalić. Jedyna w swoim rodzaju fauna i flora oraz wędrujące piaski przyciągają do Smołdzina i Łeby rzesze turystów, co sprzyja rozwojowi turystycznemu. Dlaczego o wartości tego miejsca nie mają przekonać się nasi sąsiedzi z zachodu, wschodu, skandynawskiej północy, czy gorącego południa? My też mamy, czym się pochwalić.

Jednak by nasz region miał szansę na kwitnący rozwój turystyki potrzebna jest nasza współpraca i głosy. Każdy może pomóc wchodząc na stronę www.6-bsr-wonders.net i kliknięciem myszki oddając swój głos na łebsko-smołdzińskie wydmy. Jest to ogromna szansa dla naszego regionu.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz