Zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rumi

21 sierpnia 2012r. | Drukuj

W dniach od 01.09 do 08.09 2012 Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki organizuje dla mieszkańców gminy Rumi Objazdową Zbiórkę Odpadów Niebezpiecznych.

fot. www.kzg.pl

Zbiórka odpadów przeprowadzana będzie na terenie Rumi w dwie soboty i piątek września. Oznakowany samochód zatrzymywał się będzie na poszczególnych ulicach miasta. 1 września oddać odpady niebezpieczne będzie można m.in. przy Domu Kultury, ul. Mickiewicza 19 od 12.50 do 13.10. W piątek 07.09 odpady zbierane będą pod szkołami na terenie Rumi. Natomiast 08.09 sobota będzie ostatnią okazją do pozbycia się z mieszkań, domów odpadów niebezpiecznych, do których zaliczają się m.in. sprzęt elektryczny i elektroniczny, resztki farb, lakierów, klejów, przeterminowane leki, bateria czy akumulatory. Odpady niebezpieczne należy osobiście dostarczyć do samochodu i przekazać obsłudze. Zbiórka nie dotyczy odpadów niebezpiecznych powstających w wyniku działalności gospodarczej.

Pamiętajmy również, że przy zakupie nowego sprzętu elektrycznego i elektronicznego sprzedawca ma obowiązek przyjąć bezpłatnie zużyty sprzęt w ilości nie większej niż sprzedany nowy sprzęt tego samego rodzaju.

Harmonogram zbiórki


Opublikowano w: PublicystykaWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz