Prowadził mając cztery promile we krwi

20 sierpnia 2012r. | Drukuj

W niedzielę policjanci z Lęborka zatrzymali pijanego kierowcę, który wcześniej spowodował kolizję a następnie uciekał mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Pijany mężczyzna miał już zabrane przez sąd prawo jazdy i trafił za kratki.

fot. KPP Lębork

W niedzielę przed południem policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który wcześniej pod jednym z kościołów w centrum miasta spowodował kolizję a następnie uciekał dostawczym citroenem przed świadkiem zdarzenia. Podczas pościgu, świadek dzwonił do dyżurnego lęborskiej policji i podawał swoje aktualne położenia. Dyżurny skierował na miejsce patrole z miasta. Na ul. Gdańskiej pijany kierowca zatrzymał się został zatrzymany przez policjantów. Policjanci i świadek zdarzenia goniący mężczyznę nie kryli zdziwienia i przerażenia gdy okazało się, kierowca citroena ma w organizmie prawie 4 promile alkoholu. 39 letni pijany kierowca z Lęborka nie miał również prawa jazdy gdyż zostało mu ono odebrane przez sąd właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu. Na szczęście prowadzony wąskimi gruntowymi drogami, blisko domów pościg, zakończył się szczęśliwie. W kabinie citroena leżało jeszcze kilka pustych butelek po piwie. Pojazd został odholowany na parking strzeżony.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany kierowca odpowie jeszcze za spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Raf pisze:

    Znając ostatnie poczynania polskiego wymiaru sprawiedliwości, nic mu nie zrobią i dalej będzie jeździł po pijaku, aż dojdzie do nieszczęścia a wtedy i tak dostanie w zawiasach ;-)

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze