69 nowych żłobków od 2013 roku

20 sierpnia 2012r. | Drukuj

Miejsc w żłobkach co roku brakuje. Na prywatną placówkę nie każdego rodzica stać. Sytuacja ma się zmienić od 2013 roku. Na Pomorzu przybędzie 69 bezpłatnych żłobków dzięki działaniom Fundacji Pozytywne Inicjatywy z Pucka.

www.sxc.hu

Fundacja Pozytywne Inicjatywy z Pucka, we współpracy z Zespołem Szkół im. Macieja Płażyńskiego wspólnie pozyskały aż 28 mln złotych na utworzenie i prowadzenie 69 bezpłatnych żłobków, z miejscami dla 1035 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. W każdym powiecie województwa pomorskiego powstaną, co najmniej 3 żłobki, a co najważniejsze dla rodziców – całkowicie bezpłatne. – Stawiamy na powszechny dostęp do profesjonalnej edukacji – tłumaczy Arkadiusz Gawrych – inicjator projektu– prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy.

– Po olbrzymim zainteresowaniu prowadzonymi przez nasze organizacje 10 przedszkolami oraz sukcesie Zespołu Szkół im. Macieja Płużyńskiego w Pucku, przyszedł czas na zapewnienie powszechnego dostępu do żłobków w całym województwie pomorskim – dodaje Gawrych. Lista żłobków ma być znana za dwa miesiące, swoją działalność rozpoczną na początku przyszłego roku.


Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz