Mury i baszty jak nowe

27 listopada 2010r. | Drukuj
W Lęborku zakończył się wielki remont średniowiecznych obwarowań. Dawny blask przywrócono murom, basztom i ulicom. Inwestycję, która kosztowała 8,5 mln zł, kwotą 5 mln zł dofinansowała Unia Europejska.
 

Fot. UM

 
Po prawie dwóch latach prac zakończyła się realizacja projektu „Ożywienie historycznego centrum Lęborka przez rewaloryzację średniowiecznych obwarowań miejskich”, Miasto wydało na ten wielki remont 8,5 mln zł. W piątek odbyło się uroczyste zakończenie  inwestycji. W programie był  m.in. spacer wzdłuż XIV-wiecznych murów i baszt, projekcja filmu z prezentacją starówki w 3D oraz referaty Jacka Gzowskiego – inspektora nadzoru konserwatorskiego oraz archeolog Marty Dochniak, które odbyły się w Sali Rajców lęborskiego Ratusza.

Fot. GK. Uroczyste przecięcie wstęgi przez władze miasta i wykonawców prac

Rozstrzygnięte zostały też dwa konkursy – plastyczny i fotograficzny ogłoszone przez Miasto Lębork pod hasłem. „Średniowieczne obwarowania Lęborka”.  Konkursy zorganizowane zostały w ramach projektu „Ożywienie historycznego centrum Lęborka przez rewaloryzację średniowiecznych obwarowań miejskich” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Fot. GK

Konkursy przeprowadził Młodzieżowy Dom Kultury. Jury konkursu plastycznego oceniło 227 prac zgłoszonych przez 22 placówki i szkoły i przyznało łącznie 22 nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach wiekowych.

Fot. GK. W piwnicach lęborskiego muzeum można obejrzeć prace konkursowe

Rozstrzygnięty został również Konkurs Fotograficzny. Komisja konkursowa oceniła 117 prac z 11 placówek i szkół i przyznało 12 nagród i wyróżnień. Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbędzie się 30 listopada w sali rajców UM o godz. 16.30.

Fot. GK


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz