Pijany kierowca szarżował po Łebie

09 sierpnia 2012r. | Drukuj

Policjanci z Łeby zatrzymali obcokrajowca, który w nocy szalał samochodem pod wpływem alkoholu po ulicach miasta. Przed zatrzymaniem, kierowca uszkodził inny samochód i potrącił kobietę. W policyjnym areszcie czeka na rozprawę w sądzie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Lębork

– Kilka minut po północy policjanci z Oddziałów Prewencji KWP Gdańsk pełniący służbę w Łebie otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy jadącym ul. 1000-lecia. Gdy dojeżdżali na miejsce zauważyli leżąca na jezdni kobietę, jak się okazało potrąconą przez kierowcę forda fiesta będącego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu – mówi asp. Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy policji w Lęborku. – Natychmiast wezwali pogotowie a po ustaleniu świadków zdarzenia powiadomili niezwłocznie inne patrole o sprawcy tego zdarzenia. –

Po kilku minutach na drodze 213 w miejscowości Wicko patrol policji z Łeby, który udał się w pościg za kierowcą forda, zatrzymał sprawcę potrącenia. Pijanym uciekinierem okazał się 25 letni mężczyzna posiadający obywatelstwo innego kraju, został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas badania alkotest wykazał w jego organizmie prawie półtorej promila alkoholu. Jak ustalili policjanci potrącona kobieta jest znajomą pijanego kierowcy, która usiłowała powstrzymać go przed jazdą po alkoholu jednak ten zignorował ją i potrącił, wcześniej wyjeżdżając z posesji uszkodził inny pojazd.

Za swoje czyny pijany kierowca odpowie dzisiaj przed sądem, który osądzi go w trybie przyspieszonym z uwago na fakt, że jest on obcokrajowcem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz